Paper 61

Generated: Sat Oct 29 16:40:09 2005

prev (60) overview next (62)

61 - TitleE-İş Çözümlerinde BT Yönetim ve Bilgi Güvenlik Standartları: ITIL, MOF, BS7799
AuthorsBetül Ertem Yıldız, Karya Bilişim
PC MemberNo
Contact personBetül Ertem Yıldız, betuly@karyabilisim.com, 0533 273 4905
Main Fields4. Internet'te guvenlik; virus, spam, bireysel savunma
Other Main FieldsInternet ve Bilgi Teknolojileri Yönetim Sistemleri
Abstract + KeywordsE-iş ortamlarının verimli, sürekli ve güvenli çalışabilmesi için, öncelikle gerekli bilgi teknolojileri alt yapısının kurulması ve yürtülmesi gerekir. bu alt yapı, sadece teknoloji değil, ekiplerin ve süreçlerin de tasarlanması, kurulması, sürdürülmesi ve denetlenmesini içermelidir. Dolayısıyla teknoloji-insan-süreç üçgeninin şekillendirilmesine bağlıdır.
BT dünyasında, bu üçgene farklı açılardan yaklaşan, genel kabul görmüş bir takım standartlar mevcuttur. Ülkemizde de bu standartlar giderek daha fazla kabul görmekte ve uygulanmaktadır. Bu seminerle BT operasyonu konusunda ITIL ve MOF, Bilgi güvenliği konusunda BS7799 hakkında kısaca bilgi vermek amaçlanmaktadır. E-iş dünyasında her birinin adresleyeceği alanlar, birlikte ve tek başına kullandıkları zaman getirecekleri çözümler ve avantajlar anlatılacaktır.
Anahtar kelimetler: Internette BT, E-iş için BT, BT operasyon, E-ticarette Bilgi Güvenliği, BGYS, BT Yönetim Sistemleri.
Remarks

prev (60) overview next (62)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente