Paper 65

Generated: Sat Oct 29 16:40:09 2005

prev (64) overview next (66)

65 - TitleInternette Pazarlama
AuthorsAytac Mestci, TiMNET Internet Medya Pazarlama
PC MemberNo
Contact personAytac Mestci, aytac.mestci@timnet.com.tr, 0212 232 72 50
Main Fields7. Yeni Internet teknolojileri ve Teknik konular
9. Turkiye'de Internet'in yapilanmasi
13. E- ticaret, E-is, M-ticaret ve Yeni Ekonomi
Other Main Fields
Abstract + KeywordsŞu anda ufak işletmeler bazında Amerika’da %65 Dünya’da ise %30 oranında pazarlama internet yolu ile yapılmaktadır. Ürün ve servislerin online olarak pazarlaması yapan bu şirketler web sitesi, arama motoru optimizasyonu, banner reklâmcılığı ve e-mail yolu ile pazarlama yöntemlerini kullanmaktalar. Tüm pazarlama yöntemlerine bakıldığında internet, zaman ve maliyet acısından en verimli alan olarak kabul edilebilir.

İşinizdeki bilgisayardan internete bağlanıp büyük bir markette ürününüzü pazarladığınızı düşünebilirsiniz. Üstelik bu markette pazarladığınız ürünlerin rakamsal satış oranları, alıcı kitlesi, marketin gösterdiği performans ve eforu çok kısa sürede ölçebilmektesiniz. Tüm bu işlemler için farenizi tıklamanız yeterli.

Geçtiğimiz yıla baktığımızda işte pazarlama yöntemlerini yoğun halde internete de kaydığı yadsınamaz bir gerçektir. Büyük şirketlerin yanında, tüm yeni kurulan küçük işletmeleri maliyet ve pazarlama kolaylığı nedeni ile interneti kullandığını söylediğimizde, 2005’te ki internet üzerinden pazarlama yolu ile kazanılan toplam gelirin 133 milyar $ olacağı tahmin edilmekte.

Bu sunun günümüzde kullanılan en güncel internet pazarlama teknikleri hakkında bilgi verilmek amacı ile hazırlanmıştır. Sadece bilgi vermekte kalmaz ayrıca bu pazarlama için yapılması gereken internet pazarlama planının oluşturma yöntemlerini de gösterir.
Remarks

prev (64) overview next (66)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente