XIV. Türkiye'de İnternet Konferansi

Titleokul yönetim portalı denemesi
StudentNo
Author(s)Author 1
Name: Birkan Kılıç
Org: Üsküdar Amerikan Lisesi
Country: Turkey
Email: bkilic__at__uaa.k12.tr

Other Author(s)
KeywordsEğitim, okul, eğitim yönetimi, portal, içerik yönetimi, e-okul
AbstractÜsküdar Amerikan lisesinde okul yöentimini ve e-öğrenme paketlerini tek bir portaldan yönetebilmek amacıyla bir uygulama başlattık.
Bir ürün üzerinden geliştirilen bu uygulama ile Konferansa asıl katılma hedefimiz farklı görüşlerle oluşturduğumuz kurguyu incelemek ve geliştirmeye çalışmak. E-okul ile ilgili pek çok farklı uygulama varken, bu uygulamayı tercih etme sebebimizi açıklamak ve yorumları almak.

Uygulamada hedef tüm okul bileşenlerinin ( veli, öğrenci, öğretmen, idareci ) bir portal üzerinde buluşup, tüm işlerini site üzerinden halledebilmesidir.
- İdari bölümler oluşturmak,
- Sınıflar oluştrumak ve sınıflar üzerinden dosya paylaşımı (ödev, okuma kağıdı..vs), duyurular, blog sayfaları, tartışama alanalrı , wiki alanları, anket alanalrı ve online sınav alanları yapabilmek.
Öğrenci-öğretmen arasında giderek artan dijital alışverişi düzenleyen bu sayfalarda ayrıca öğrenci-öğretmen ilişkisini farklı methodlarla güçlenmdirmeyi hedefliyoruz.

- e-sınav ve e-değerlendirme yapabilmek için "scorm" uyumlu içerik yöenticisini sınıf bazlı kullanabilmek.

- bölüm sayfaları oluşturabilmek. bölüm öğretmenleri arasındaki ilişikiyi sürekli takip edilebilmek ve bölüm içi dijital alışverişi gerçekleştirmek için.

- Farklı webpartlar ile portalı zenginleştirmek.

Hedefimiz microsoft sharepoint ile yaptığımız modeli anlatmak ve eleştirleri almak.
Topics E-eğitim, Eğitim Teknolojileri
Filenot uploaded
 

 

Powered by OpenConf®
Copyright ©2002-2009 Zakon Group LLC