Paper 62

Generated: Mon Dec 2 15:03:04 2002

overview

62 - TitleBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ OLİMPİYATI (BİTEK-O) VE SONUÇLARI
AuthorsDilek Sabancı, Sabancı Holding (Bitek-o Onursal Başkanı)
İlter Çelik, Batı Koleji Kurucusu (Bitek-o Y.K.Bşk.)
Hüsnü Yenigün, Sabancı Üniversitesi (Bitek-o Y.K. üyesi)
Şeniz Ciritci, Microsoft Türkiye (Bitek-o Y.K. üyesi)
Cem Atacık, Advançity (Bitek-o Y.K. üyesi)
PC MemberYes
Contact personİlter Çelik, ilter@batikoleji.com , 0216 531 13 00
Main Fields5. Egitim teknolojileri ve uygulamalari
Other Main Fields
Abstract + KeywordsKısa adı Bitek-o (www.bitek-o.org) olan Bilişim Teknolojileri Olimpiyatı (Mevzuat hazretlerinin geregi resmi adı ile "Organizasyonu") Sabancı Üniversitesi-Microsoft ve Batı Koleji tarafından düzenlenen bir yarışmadır.Milli Egitim Bakanlığının izni ile Türkiye genelinde yapılmaktadır.
Başvuru ve Öndegerlendirmenin tümüyle İnternet üzerinden Online başarı ile yapılması yanında katılımcılara Anketevi isimli profesyonel bir şirketçe uygulanan anket sonuçlarını da paylaşmak istiyoruz.Çünkü bu anket gerçekten iyi degerlendirilmesi gereken bir ankettir.
Türkiye çapında yapıldıgı ilk yıl (2002) 71 Vilayetten 1609 proje başvurusu alan Bitek-o ya bu yıl beklenen başvuru sayısı 3000 dir.
Lise ve İlköğretim öğrencilerinin katıldığı bu yarışmada ortaya çıkan projelerin kalitesi "Degerlendirme Kurulu" üyelerini de şaşırtmıştır.
Tam bir sivil organizasyon olan Bitek-o ya "Genel Kurmay Başkanlığı Okullar Daire Başkanlığı"nın "Tüm Askeri Okullar katılmalıdır" şeklindeki yaklaşımı da bizleri mutlu etmiştir.
Aria-Akbank-Türk.Net-Medyasoft (Macromedia)-Eurest-Advancity-Aksigorta-HP-Ulusoy- Vitamin (Siemens) tarafından sponse edilen bu organizasyonu Bilişim Eğitimi alanında bir örnek olarak sunmak istiyoruz.
RemarksPanel

overview

CyberChair Author: Richard van de Stadt  ( Borbala Online Conference Services ) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente