Paper 25

Generated: Mon Nov 10 15:03:03 2003

prev (24) overview next (26)

25 - TitleÇukurova E-Dükkan: Deneysel Bir E-Ticaret Uygulaması
AuthorsZeynel Cebeci, Çukurova Üniversitesi
Yoldaş Erdoğan, Çukurova Üniversitesi
PC MemberYes
Contact personZeynel Cebeci, zcebeci@cukurova.edu.tr, (322)3387002
Main Fields2. E-ticaret, E-is, yeni-ekonomi
Other Main Fields
Abstract + KeywordsBilgisayar Bilimleri uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yeni ekonomi kavramının teknolojik bir realizasyonu amacıyla tasarlanan ve programlanan; yaklaşık bir yıldan beri Çukurova Üniversitesi mensuplarına hizmet vermekte olan "Çukurova E-Dükkan", Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının organizasyonuyla Çukurova Üniversitesi logolu hatıra eşyalarının ağ ortamında tanıtımı ve satışını gerçekleştirmek üzere geliştirilmiş deneysel bir e-mağaza (e-shopping) uygulamasıdır.

Çukurova E-Dükkanın yeni sürümünde kategorik düzenlemeler ve alış-veriş sepeti (shopping cart) gibi bileşenler daha effektif, daha bilgilendirici ve daha kolay incelenebilir /izlenebilir hale çevrilmiş olup arka-ofis işlemlerinde de otomatik stok ve satış yönetimi için tam olarak Web tabanlı bir yönetim modülü gerçekleştirilmiştir. Sistemin, kullanıcı (müşteri) davranışlarını ortaya koyacak izleme modülü üzerinde çalışmalar halen sürdürülmektedir.

Tasarım ve programlaması Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezince gerçekleştirilen Çukurova E-Dükkanın, işletimi, yönetimi ve ve lojistik hizmetleri çekirdek olarak Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığınca verilmekle birlikte, sistem diğer birimlerce de (örneğin mal ve hizmetlerini tanıtmak isteyen) kullanılabilir durumdadır. Sistem, eğitim-öğretim ve/veya gerçek uygulama amaçlı olarak kullanımını isteyen birimler ve/veya öğretim elemanlarına açıktır.
Remarks

prev (24) overview next (26)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente