Paper 50

Generated: Mon Nov 10 15:03:03 2003

prev (49) overview next (51)

50 - TitleÜniversite Öğrencilerinin Bilgisayar Teknolojisi ve İnternet Kullanımı
AuthorsAslıhan HOTOMAROĞLU, GAZİ ÜNİVERSİTESİ
PC MemberYes
Contact personAslıhan HOTOMAROĞLU, asli@gazi.edu.tr, 0-312-212 6767/321
Main Fields11. Sosyal Boyutlar
Other Main Fields
Abstract + Keywords
Artık internet bağlantısı olmadan kullanmayı düşünemediğimiz bilgisayar teknolojisinin kullanım yaşı, teknolojinin ve örgün eğitimde verilen bilgisayar eğitiminin yaygınlaşmasıyla gün geçtikçe düşmektedir. Eskiden üniversitede lisans derslerinde okutulan birçok dersi öğrenciler üniversiteye ayak bastıkları sırada zaten bilmekte, internetle çok önceden tanışarak hatta kendi web sayfalarını geliştirmiş olarak üniversite hayatlarına başlamaktadırlar. Üniversitelerin tüm bölümlerinde önem taşıyan bu konunun özellikle ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz eğitim fakültesi öğrencilerinin bu teknolojinin kullanımına ve öğrenimine hazır bulunuşluk düzeyini tespit etmek oldukça önem taşımaktadır.

Bu araştırmanın amacı; öğretmen yetiştiren bir fakültenin birinci sınıf öğrencilerinin bilgisayar teknolojisini ve Internet’i etkin kullanıp kullanmadığını tespit etmektir.

Araştırmanın, bilgisayar teknolojilerinin v eözellikle internetin öğretimde, araştırmada, sosyal etkileşimde, iletişimde, bilgi paylaşımında kullanım amaçlarını belirlemek ve stratejilerin belirlenmesinde konu uzmanlarına faydalı olması beklenmektedir.


Remarks

prev (49) overview next (51)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente