Paper 83

Generated: Mon Oct 15 05:03:03 2001

prev (82) overview next (84)

83 - TitleBir e-Turkiye Denemesi
AuthorsMustafa Bulun, HayNet İnternet Sistemleri
PC MemberNo
Contact personMustafa Bulun, mbulun@veezy.com, 0332 237 40 40
Main Fields1. E-turkiye, e-devlet, politikalar, mekanizmalar, eylem planlari
2. E-ticaret, E-is, yeni-ekonomi
8. Internet yayinciligi, alternatif medya
9. Demokratiklesme, toplumsal denetim, siyaset
Other Main Fields
Abstract + KeywordsMevcut internet site içeriklerinin ağırlıklı olarak büyük şehirler hatta büyük bir kısmının İstanbul ile ilgili olması diğer bölgelerle ilgili içerik bulunması konusunda problemler olmaktadır. Bu internet ile ilgili her zaman söylenen Türkçe içerik problemi gibi önemli bir problemdir. Biz bu eksikliği gördüğümüz için Tüm Türkiye'yi kapsayan bir içeriği nasıl oluşturabiliriz diye düşündük ve sonuçta tüm il, ilçe ve kasabaların olduğu bir internet rehberi hazırladık.
Sitemizde hiyerarşik olarak tüm yerleşim birimleri ve bunlar altıda 100'den fazla kategori içerisinde; belediyeler, milletvekilleri, lüzümlu telefonlar, otobüs firmaları, yerel medya, otomobil, emlak, iş dünyası rehberi, nöbetçi eczaneler, yerel hava durumu, yerel haber, anket, forum gibi bilgiler bulunmaktadır.
Aynı zamanda ilgili bölge ile ilgili hazırlanmış web siteleri de içerik ortakları başlığında tanıtılmaktadır.
Sitenin her bölümünün güncellenmesi ilgili firma, kişi, kurum ya da temsilciye verilen şifre ile yapılabilmektedir. Bu da siyasi partiler, belediyeler, firmalar, eczaneler, yerel medya, otomobil satanlar, emlak satan ve kiralayanlar gibi birçok kişi, kurum ya da firmaya ücretsiz internete açılım imkanı sağlamaktadır.

Anahtar Kelimler: e-Türkiye, şehirler, yerel içerik, belediyeler
RemarksBu bildirinin tarihinden sonra gönderildiğini biliyorum, ancak 5-6 gündür siteye girilememesi nedeni ile kayıt yapamadım.
Sitemiz http:www.bizimrehber.com adresinde deneme yayınındadır. Buradan görülüp değerlendirilebilir.

prev (82) overview next (84)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente