Paper 86

Generated: Mon Oct 15 05:03:03 2001

prev (85) overview next (87)

86 - Titlebilişim suçları
AuthorsFatih Yamac, Emniyet Genel Müdürlüğü
Semih Dokurer, Emniyet Genel Müdürlüğü
Dr.Mehmet Özcan, Emniyet Genel Müdürlüğü
PC MemberNo
Contact personfatih yamac, fyamac@hotmail.com, 0.312.4123369
Main Fields1. E-turkiye, e-devlet, politikalar, mekanizmalar, eylem planlari
6. Hukuk, Yasal boyut, mahremiyet, bireysel haklar
7. Guvenlik, Bilgi Guvenligi
11. Sosyal Boyutlar
Other Main Fieldsbilişim suçları
siber terörizm
Abstract + KeywordsGüncel hayatımızda; gerek maruz kaldığımız, gerekse bu tip suçlardan zarar gören tanıdıklarımız vasıtasıyla Bilişim Suçlarıyla tanışmayanımız yoktur fakat her seferinde olayları bir yönüyle algılamışızdır. Yapılacak olan sunum ile bilişim suçları tüm yönleri ile irdelenecek ve Bilişim Suçlarının kapsamı, tanımlaması ve sınıflandırılması açıklanarak, hukuki boyutu, polisiye uygulamaları Türkiyedeki şu ana karada yapılmış çalışmalar ışığında Türkiye bu suçlara ne kadar hazır, Avrupa Birliği sürecinde ve ülkemizin gelişimi doğrultusunda hangi çalışmaların yapılması gerekli sorularına yanıt bulacağız. Ayrıca devlet güvenliği bağlamında siber terörizme ilişkin kısa bir değerlendirmede de bulunulacak sosyal yaşantının sanal ortama aktığı bir dönemde karşılaşılabilecek terörist aktiviteler ve mücadele esasları üzerine bilgiler verilecektir.
Anahtar Kelimeler: Güncel yaşam, suç, bilişim suçları ve siber terör, güvenlik ve önlemleri, polis örgütü, gelişim, Türkiye.
Remarks

prev (85) overview next (87)

CyberChair Author: Richard van de Stadt  (Borbala Online Conference Services) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente