Paper 113

Generated: Sun Dec 8 11:03:10 2002

overview

113 - TitleFIRAT ÜNİVERSİTESİ ONLINE DUYURU SİSTEMİ
AuthorsMustafa SALTAN, Fırat Üniversitesi Bilgisayar Müh Bölümü 4. sınıf
Hasan H. BALIK, Fırat Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
PC MemberNo
Contact personHasan H. BALIK, balik@firat.edu.tr , +90 424 212 89 70
Main Fields5. Egitim teknolojileri ve uygulamalari
8. Internet yayinciligi, alternatif medya
Other Main Fields
Abstract + KeywordsUniversite bünyesinde hizmet veren kantinlerde duyuru işlemlerinin merkezi bir şekilde dinamik olarak gerçekleştirilmesi .

Projenin web’e taşınmasıyla duyuru işlemleri daha hızlı ve güvenli bir şekilde olmaktadır . Duyurular yazılı metin ( kayan yazı ) veya hareketli görüntü olarak
iletilebilmektedir. Yöneticilerimiz net’e açılan her noktadan otomasyona ulaşabilemekte ,
kendisine tanınan haklar doğrultusunda duyuru ekleme , duyuru güncelleme , duyuru silme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Otomasyonda web programlama dili olarak ASP ( Active Server Page ) , Database olarak MS SQL Server 2000 kullanılmıştır. Otomasyona yönetici girişleri kullanıcı adı ve şifre ile kontrol edilmektedir. Yönetici bilgileri Database Server’imizde bulunup sorgulamalar Database taraflı yapılmaktadır. Buda erişimlerin hızlı olmasını sağlayacaktır. Web sayfalarının dizaynında erişim hızlı olması için sistemi yormayacak grafikler kullanılmıştır. Sisteme giren bir yönetici erişim hakkı doğrultusunda işlemlerini yapabilmektedir. Sistemden çıkan yönetici erişim haklarını kaybetmekte , işlemleri için yeniden giriş yapması gerekmektedir. Yapılan işlemler ile ilgili kayıtlar Databse’imiz tarafından tutulmaktadır. Otomasyon güvenliği Windows Server , SQL Server ve ASP birleşimiyle sağlanmaktadır.
Remarks

overview

CyberChair Author: Richard van de Stadt  ( Borbala Online Conference Services ) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente