Paper 147

Generated: Sun Dec 8 11:03:10 2002

overview

147 - Titleİnternet'in Toplumsal Boyutu ve İçerik
AuthorsOrhan SAMAST, FORSNET
Erdal Kaplanseren, CNBC-e Teknoloji Editorü
M. Serdar Kuzuloğlu, Radikal Gazetesi
Yurtsan Atakan, Hürriyet Gazetesi
PC MemberYes
Contact personOrhan SAMAST, orhan@forsnet.com.tr , 03124273066
Main Fields11. Sosyal Boyutlar
Other Main Fields
Abstract + KeywordsBu bildiride, Toplumsal Sorunlarla mücadele ve bu sorunlar hakkında bilgi sağlama, toplumu bilinçlendirme ve sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerini duyurabilmeleri amacıyla interneti ne kadar kullandıkları. FORSNET tarafından hazırlanmış olan “Toplumsal Gelişim İçin ELELE Platformu” Web Sitesinin toplumu bilgilendirmedeki rolü ve içeriğin önemi.

ELELE Platformu, şimdilik, uyuşturucudan kültür varlıklarımızın korunmasına kadar 35 civarında ana konudan oluşmakta ve www.elele.gen.tr adresinden yayınlanmaktadır. Türkiye’de bir ilk olan ve dünya için örnek teşkil eden ELELE Platformu’nun Internet ortamında hazırlanış nedenleri, aşamaları, hedefleri, topluma yansımaları ve gördüğü ilgi değerlendirilecektir.

İnternet'in toplumsal boyutunu içeren ve dünya genelinde sürekli tartışılmaya devam edilen çocuk pornosu, şiddet, terör, sansür vb. konulara da değinilecektir.
RemarksKonuşmacılarımızın çoğu medya mensubu olacağından en uygun gün Cumartesi olarak görülmektedir. Oturumumuzun 21 Kasım 2002 Cumartesi günü yapılması gerekiyor. Planlamanızda panelimize Cumertesi günü uygun bir konferans salonunda yer verirseniz seviniriz.

Saygılarımızla,

Orhan SAMAST
FORSNET

overview

CyberChair Author: Richard van de Stadt  ( Borbala Online Conference Services ) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente