Paper 52

Generated: Mon Dec 2 15:03:04 2002

overview

52 - Title“INTERNET KULLANIMINDA AİLE DENETİMİ” Semineri
AuthorsNejla Aydın, Bahçeşehir Koleji
PC MemberNo
Contact personNejla Aydın, nejla.aydin@bahcesehir.k12.tr , (212) 6692500-130
Main Fields
Other Main Fields“INTERNET KULLANIMINDA AİLE DENETİMİ” Semineri
Abstract + Keywords“INTERNET KULLANIMINDA AİLE DENETİMİ” Semineri

Bilgi Teknolojisinin en önemli yapı taşlarından olan Internet, yaşamımızın her alanına hızla girmeye devam etmektedir. Bir süre sonra, Internet’e bağlı bilgisayarı olmayan ev kalmayacaktır.

Internet her geçen gün büyümekte ve birçok bilgi kaynağını bünyesinde barındırmaktadır. Çocuklar bilgisayarı ve Internet’i yoğun bir şekilde kullanmakta, yaşamlarının bir parçası olarak görmektedirler. Bu bağlamda, ailelerin de Internet konusunda daha detaylı fikir sahibi olmalarında yarar vardır. Ancak, yararlarını saymakla bitiremeyeceğimiz Internet, çocuklarımızın gelişimini olumsuz yönde etkileyecek zararlı bilgileri de içermektedir.

Bahçeşehir Koleji Bilgi İşlem Merkezi’nce çocuklarımızı zararlı sitelerden korumak için geniş çaplı bir araştırma yapılmış ve bulunan veriler “Internet Kullanımında Aile Denetimi” başlığı altında derlenmiştir. Seminer barkovizyon gösterimi ile sunulacaktır.

Yapılacak olan seminerle, Bilgi Teknolojileri ve Internet konusunda aileleri bilgilendirmeyi ve böylece çocuklarının gerisinde kalmamalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Kısaca Internet nedir, kullanım alanları, yararları, zararları, psikolojik ve sosyal etkileri, Internet’teki sohbet ortamları bilgi olarak aktarılacaktır. Bu bilgilendirme sayesinde, aileler; çocuklarının ilgi alanlarına giren Internet’i tanıyacaklar, onlarla aynı dili konuşur düzeye gelecekler ve kendileri için günlük yaşamlarında Internet’i kullanacakları ortamları keşfedeceklerdir.

Konuşmacılar:

Nejla Aydın (Bahçeşehir Koleji Bilgi İşlem Müdürü & Bilgisayar Bölüm Başkanı)Genel hatlarıyla Internet. Yararları, zararları. Çocuklarımızı zararlı sitelerden nasıl uzak tutarız? Internet’te güvenlik nasıl sağlanır? Gelecekte Internet ve bilgi teknolojileri bize neler sağlayacak?
Alin Oskanyan (Bahçeşehir Koleji Bilgi İşlem Müdürü Asistanı)Internet’te sohbet ortamları.
Gül Özçifçi (Bahçeşehir Koleji Bilgisayar Öğretmeni & Çocuk Gelişimi-Eğitimi Uzmanı)Internet’in çocuklar üzerindeki psikolojik ve sosyal etkileri.

Seminer suresi yaklasik 1 saattir


Not: Detaylı bilgiyi Bahçeşehir Koleji Bilgi İşlem Müdürü Nejla Aydın’ı (212) 669 25 00 – 130’dan alabilirsiniz.


RemarksBu seminer, geçen yıl, Bahcesehir Koleji velilerine ve Bakırkoy Belediyesi işbirliği ile Yunus Emre Kültür Merkezi'nde Bakırkoy halkına tarafımızdan yapılmıştır.

overview

CyberChair Author: Richard van de Stadt  ( Borbala Online Conference Services ) Development supported by TRESE Copyright © by University of Twente